Your Cart

Yeşil Tur

Yeşil Tur
Yeşil Tur
0,00€

Mevcut Seçenekler:

Tur Lokasyonları

Panorama Göreme Panorama

Derinkuyu veya Kamaklı  Yeraltı Şehri

Ihlara Vadisi

Belisırma Köyü

Yaprakhisar Panorama Ve Selime Manastırı

Güvercin Vadisi Panoraması

 

AÇIKLAMA

Kapadokya Yeşil Turu için sabah otelinizden servis ile alınacaksınız. Tur 09:30 ile 10:30 arasında başlayacak. Turumuz, Göreme’nin muhteşem fotoğraflarını çekeceğiniz ve Kapadokya’nın sıra dışı manzarasını fotoğraflayacağınız Göreme Panorama’da başlar.

Daha sonra, Kapadokya’nın ve Türkiye’nin en büyük ve en derin yeraltı şehrine giderek, Dünya’nın merkezine doğru ineceğimiz Derinkuyu yeraltı şehrine gideceğiz. Şehrin kapasitesi 20.000 kişidir.

Yer altı şehri yaklaşık 85 metredir ve bu yeraltı şehrinde mutfaklar, depolar, yaşam alanları, şarap mahzenleri, ahırlar, kiliseler, su kuyusu, kaya oyma gibi odalar bulunur.

Derinkuyu’yu Kapadokya’daki diğer yeraltı şehirlerinden ayıran şey, misyoner sehool olarak kullanılan geniş tonozlu bir odadır.

Bir sonraki durağımız Kapadokya’nın en büyük, derin Kanyonu olan Ihlara Vadisi’ne ve aynı zamanda Dünya’nın en büyük ikinci kanyonuna devam edeceğiz.

Melendiz Nehri kıyısı boyunca uzanan derin bir Nehir geçididir.

Kapadokya’nın en keyifli yürüyüş parkurlarından birini sunan Kanyon 20 km uzunluktadır.

Vadi yürüyüşünden sonra Belisırma köyüne geçeceğiz. Belisırma, Melendiz Nehri üzerinde yer alan küçük bir köydür. Vadinin eteklerinde bulunan eski bir Yunan köyüdür.

Kapadokya’nın en büyük dini yapısı ve harika bir kaya manastırı olan Selime Manastırı’nın büyüleyici manzarasına sahip olacaksınız.

Turumuza, fotoğraf molası için gideceğimiz Güvercin Vadisi’nde devam edeceğiz. Turumuzu Mücevher atölyesini ve mağazasını ziyaret ederek tamamlayacağız.

Kapadokya’dan kendinize eşsiz bir el yapımı hediyelik eşya satın alma şansına sahip olacaksınız. Otelinize dönüş yaklaşık olarak 18:00 ve 18:30 saatleri arasındadır.

 

 

 

 

 

Dahil Olanlar

Bakanlık Kokartlı Profesyonel Tur Rehberi

Klimalı 16-19 Kişilik Konforlu Araçlar

Otelden Alış ve Otele Bırakış

Müze - Ören Yerleri Giriş Biletleri

Öğle yemeği

Dahil Olmayanlar

Kişisel Harcamalar

Yemeklerdeki İçecekler

 

S.S.S.

 

1-Servis ile nerelerden alınacağız?

Göreme, Uçhisar, Çavuşin, Ortahisar, Ürgüp ve Avanos bölgeleri içerisinde kalıyorsanız otelinizden alınıp, tur sonrası tekrar otelinize bırakılırsınız. Bu hizmet ücrete dahildir.

Şayet Nevşehir, Mustafapaşa gibi lokasyona daha uzak bölgelerde kalıyorsanız, ayrıca servis ücreti ödemeniz gerekebilir.

Servis ücreti bölgenizden tura katılacak kişi sayısına göre belirlenir veya ücrete dahil edilir. Talep edilmez.

 

2-Ne zaman otel'den alınırız?

Servis araçlarımız ile saat 09:00 ile 09:30 arasında otellerinizden alınırsınız.

 

3-Kapadokya Yeşil Tur için ödemeyi nasıl yapabiliriz?

Kapadokya Yeşil Tur için ödemeyi sitemizden tüm kredi kartları ile online yapabilir ve rezervasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

Dilerseniz sitemizin ödeme panelinde belirtilen kapora miktarını online yapabilir ve rezervasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Kalan tur ücretini şirketimize tur öncesi nakit olarak ödeyebilirsiniz.

 

4-Yeşil tura kaç kişi katılabilir?

Kapadokya Yeşil Tur günlük olarak 16 ve 19 kişilik araçlarla gruplar halinde düzenlenir. Ayrıca 27 ve 46 kişilik araçlarla ise tek gruplar halinde düzenlenir.

İstediğiniz kişi sayısında yeşil tur satın alabilirsiniz. Tur Operatoru turu ve kişi sayısını organize edecektir.

5-Çocuklar tura katılabir mi? Yaş sınırı var mıdır? Ücret ödenmekte midir?

Evet, çocuklarda tura katılabilirler, 0-6 yaş grubu çocuklar ücretsizdir. 6 yaş üstü çocuklar yetişkin statüsünde değerlendirilmektedir.

Benzer Turlar

Sabah 09:45/ 10:00 civarında kahvaltınızın ardından profesyonel bir tur rehberi tarafından otelinizden alınacaksınız. Kapadokya ile ilk karşılaşmanız ..
0,00€
Sabah 09:45/ 10:00 civarında kahvaltınızın ardından profesyonel bir tur rehberi tarafından otelinizden alınacaksınız. Kapadokya ile ilk karşılaşmanız ..
0,00€
.AT TURU Tur Güzergahı: Kılıçlar VadisiGüllüdere Vadisi Çavuşin Köyü Aşk Vadisi  Gün Batımı ( gün doğumu)At turumuz Kapadokya’nın..
0,00€
ATV TURU (GÜN BATIMI - GÜN DOĞUMU - 1 SAAT - 2 SAAT) Kapadokya’nın büyüleyen güzelliğini, eşsiz doğal yapıtlarını ATV turları ile yakından görmek is..
0,00€
Kapadokya sıcak hava balonu turları Kapadokya ile peribacalarının yüksekten keşfi açısından en çok tercih edilen turlardan biridir. Kapadokya bölge..
0,00€